دنیای فیزیک

در این بخش ویدیوهای جذاب از عالم علم قرار میگیرد

فیلم The Theory of Everything 2014 نظریه همه چیز با دوبله فارسی

گرت لیسی، فیزیک دان و موج سوار یک مدل بحث برانگیز از جهان را که شاید تمام سوالات بزرگ را پاسخ دهد، معرفی می کند. اگر چیز دیگری نباشد یک مدل هشت بعدی بسیار زیبا از ذرات و نیروهایی که میشناسیم است.

سیر تاریخی تحول علم و فلسفه از سقراط تا دوره حاضر (گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف)

روایت جذابی از تاریخ فلسفه علم در ۱۵ دقیقه: این فیلم کوتاه توسط چندتن از فارغ التحصیلان و دانشجویان گروه فلسفه علم در دانشگاه صنعتی شریف ساخته شده و به زیبایی اهمیت فلسفه و تاریخ تحول آن را از زمان سقراط تا امروز بیان می کند. هر دانشجویی بخصوص اگر دانشجوی فیزیک باشد، با دیدن آن حتما تشویق به مطالعه بیشتر کتابهای تاریخ فلسفه خواهد شد و احتمالا جستجوی خود در فیزیک را نیز با دید بازتری انجام خواهد داد. برای هر پژوهشگری نیز که فرصت کافی برای خواندن کتابهای مربوطه را نداشته باشد، مثل این است که چکیده یک کتاب قطور را به صورت یک فیلم کوتاه نگاه کند🌺🌺🌺🌺
@phdPhysicsSolve تلگرام
irkanoon.ir. سایت
@phdPhysics اینستاگرام
@solution_physics


فیلم مستند زندگینامه “آلبرت انیشتین(به زبان انگلیسی)
Subscribe now to ScienceNET! The best Albert Einstein documentary. If you only watch one Einstein documentary this is the one! One of my personal favorite things to watch ever. Features comments from Neil deGrasse Tyson and more.

فیلم میان ستاره ای (Interstellar) بلایای طبیعی، قحطی و خشکسالی آینده زمین را تهدید می کنند. تنها یک راه برای نجات بشر وجود دارد: سفر میان ستاره ای. یک کرم چاله تازه کشف شده دور از منظومه شمسی، به گروهی از فضانوردان اجازه می دهد تا به جایی بروند که هنوز پای هیچ انسانی به آنجا نرسیده است، شاید آنها بتوانند سیاره ای را پیدا کنند که مناسب برای زندگی انسان ها باشد. اما با وقوع اتفاقات غیر قابل پیشبینی نقشه ها بهم می ریزد و.

تقویم

بهمن 1402
ش ی د س چ پ ج
 121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
060708091011  

ارتباط


اشتراک خبرنامه

*موارد مورد نیازتمامی حقوق این سایت  مشمول قانون کپی رایت می باشد و هرگونه سوء استفائه از آن پی گرد قانونی دارد